Teknoloji

RTX Remix Moduyla Yeniden Düzenlenen Orijinal Tomb Raider: İşte Görüntüler

 
Yaratıcı ‘Dominus Aurate’ YouTube’da, şu anda orijinal Tomb Raider oyunu için geliştirilmekte olan RTX Remix Path Tracing mod görüntülerini yayınladı. Yol izleme teknolojisi olarak karşımıza çıkan bu mod ile eski klasik oyunların ne kadar değiştiği netleşiyor. Bu görsel sayesinde oyunun grafik iyileştirmelerine göz atabiliyoruz.
 
Orijinal oyunun havası büyük ölçüde değişiyor
 
 
 
Tomb Raider ilk olarak 1996’da 32-bit konsollar (Playstation ve Saturn) ve PC için çıktı. Lara Croft’u sahada tanınan bir isim yapan bu oyundu. İçerik üreticisi Aurate, RTX Remix’i kullanarak bu eski PC oyununun grafiklerini önemli ölçüde geliştirmeyi başardı. Bu mod sadece oyunun atmosferini ve grafiklerini değiştirir, diğer yandan oyunun mekaniklerine dokunmaz. Bu nedenle oyunun orijinal tarzı korunur.
 
Yayınlanan görselde görebileceğiniz üzere RTX Remix Path Tracing ile Lara Croft karakteri için yeni gölgelendirmeler ve ortam aydınlatma efektleri de yer alıyor. İyileştirmeler sadece bununla sınırlı kalmıyor, dikkat çeken yansıma efektleri de ortaya çıkıyor. Ancak dokular aynı kalır ve eski/orijinal oyun yapısı korunur.
 
Tomb Raider için geliştirilen RTX Remix modu şu anda indirilemez. Mod görünümlerini aşağıda bulabilirsiniz.
 
mod görüntüleri
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu